הדומיינים החדשים שהולכים לשנות את פני האינטרנט

 בקרוב מאוד כבר לא תצטרכו להתחרות עם מאות בעלי אתרים אחרים כאשר תרצו לבחור כתובת אטרקטיבית לאתר האינטרנט שלכם. אם עד עתה, בעל עסק שהיה רוצה למצוא שם קליט וקצר עבור אתר האינטרנט שלו היה צריך להשתמש במגוון מצומצם יחסית של סיומות כמו למשל .co.il ו - .org.il לאתרים מקומיים בארץ או .com לאתרים בחו"ל, הרי שבקרוב מאוד הוא יוכל לבחור מבין עשרות ואף מאות סיומות נוספות וקליטות במיוחד.


כיצד הדבר מתאפשר? וובכן - הארגון העולמי אשר אחראי על הקצאת דומיינים (כתובות) ברשת האינטרנט, ,ICANN הגיע אף הוא למסקנה כי כיום ישנה תחרות גדולה מדי על מספר קטן יחסית של כתובות אטרקטיביות, דבר המביא לכך שחברות מסוימות משלמות מיליוני דולרים על מנת לזכות בדומיינים פופולאריים כמו למשל shopping.com ואלו המפסידים מכך הם העסקים הקטנים והבינוניים שאין ביכולתם לשלם סכומים שכאלו. על כן, הארגון החליט להציע לרשמים שונים ברחבי העולם את האופציה לרכוש את הזכות להעניק שירותי רישום לסיומות חדשות ולפתוח אותן אל הציבור. בסופו של התהליך, שיסתיים ברבעון השני של 2015, צפויות להיפתח בסך הכול לא פחות מ - 1300 סיומות חדשות.


למעשה, כבר עכשיו לרכוש דומיינים במגוון של קטגוריות : אופנה, אבטחה אינטרנט, בריאות, כלכלה, שירותים מקצועיים ועוד. מבין הסיומות המעניינות שאושרו ממש לאחרונה אפשר למנות את .rest למסעדות,.social לרשתות ויישומים חברתיים ו - lawyer. עבור עורכי דין ועוד. יש לציין כי רשימת הסיומות החדשות שנפתחו לרישום רק הולכת וגדלה ומדי מספר ימים נוספות סיומות מאושרות חדשות. כמו כן, הסיומות החדשות אינן מוגבלות לאנגלית בלבד וניתן למצוא אף כאלו ברוסית באותיות קיריליות או בסינית, כך שחברות שמחפשות להתרחב לשווקים אלו עשויות למצוא בהן עניין (נכון לרגע זה אין עדיין כתובות באותיות בעברית).


כל הקודם זוכה


על מנת להסדיר את עניין רישום הדומיינים החדשים, כל סיומת חדשה שמאושרת עוברת מספר שלבים :


1.שלב ה - Sunrise בו למי שמחזיק בזכויות על סימן מסחרי רשום יש עדיפות ברישום (שלב זה נמשך כ - 60 יום)


2.שלב Landrush - בשלב זה הסיומת נפתחת לרישום על ידי הציבור הכללי, כאשר אם מוגשות שתי בקשות זהות, המדיניות של הרשם שאחראי על הסיומת הוא זו שתקבע כיצד יוכרע מי יזכה בכתובת הספציפית (בין אם יערך מכרז ובין אם יהיה מדובר בעיקרון כל הקודם זוכה).


בשלב השלישי, הרישום נמשך באותו אופן בו מתבצע הרישום כיום, והמשמעות היא שכל הקודם וזוכה וניתן למכור את הכתובת במכירות פומביות דרך אתרים המתמחים בכך.


לאור כל זאת, חשוב לדעת שגם אם הסיומת בה אתם מעוניינים עדיין לא נפתחה רשמית, תוכלו להגיש בקשה דרך רשם מקומי שיעביר את הבקשה בשמכם לרשם האחראי על הסיומת ברגע שזו תהיה זמינה, ולכן אם מצאתם סיומת אשר מוצאת חן בעינכם, אין טעם לחכות (החיוב עצמו יתבצע רק בעת הרישום בפועל). הרישום המוקדם הינו ללא התחייבות, כך שאתם תמיד יכולים להחליט, למשל, שהדומיין הראשון שהתפנה מספיק לכם.

 

© 2008-2016 Yoosites CMS  |  Prog4biz Software Development Ltd.

Powered by Prog4biz